İlçe merkezinde bir hali saha ve bir de ilçe stadyumu mevcuttur. Stadyumun mülkiyeti Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne aittir. Yaklaşık 31 dönüm alan üzerinde inşa edilen 1100 kişilik tribün kapasiteli stadyumda amatör küme futbol karsılaşmaları oynanır.

Kelkit'in tarihi en eski futbol kulübü Kelkit Gençler Birliği’dir. Renkleri yeşil ve beyazdır. Kulüp,1954 yılında kurulmuştur.1956 yılında kulübe renk ve adini veren kişinin Sermet Öztürk olduğu biliniyor. Kulübün kurucularından banka veznedarı Naci Bey'in Maçkalı olduğu ve kulübün formalarını ilk getiren kişininse İsmail Güney olduğu kayıtlarda geçiyor. Kelkit Gençler Birliği’nde ilk kurulduğu günden bu tarafa kulüp başkanlığı yaparak anılarımızda müstesna bir yere sahip  değerli insanlarımızın isimlerini su şekilde sıralayabiliriz.

Osman Oktay, Sermet Öztürk, Necmi Koçoglu, Nurettin Nasuhbeyoğlu, Neşet  Yalçın,  Yasar  Hirik,  Sefa  Giriftinoğlu,  Etem  Güven,  Hami  Yavuz, Kenan Özdemir, Kenan Tuğlu, Fevzi Pala, Kadir Isbir, Ali Nasuhbeyoğlu, Hasan Sağlam, Nevzat Canpolat, Gürsel Şahin, Ekrem Aktaş ve Lokman Nasuhbeyoğlu

 

KELKİT HURRİYET SPOR'A MARŞ


1954'te doğdu bir güneş

Tarihle eşleşti oldu kardeş

Niceleri toprak, niceleri gurbet

Özlemle bekliyor seni Hürriyet...

 

Şampiyonluk yakışır bu büyük taraftara

Bağlamışlar cefanı sırtlarına

Yağmur, kar demeden gider her tarafa

Basarlar seni bağırlarına....

 

Hep 3.lig hayalimde, özümde

Erzincan, Erzurum, Giresun düştü dile

İnşallah seneye çıkarız 3.lige

Çıkmasan da  olsun senin sevgin hep gönlümde...

(Amigo Arif)

 

 

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com