11. Kelkit Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı

 

İlçemizde Belediye Başkanlığımız tarafından organize edilen 11.Kelkit Festivali coşkulu bir şekilde tamamlandı.

Kelkit Açık Pazar yerinde düzenlenen etkinlik ilk olarak engelli vatandaşlara elektrikli engelli aracı dağıtımıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, kökleri tarih öncesi devirlere ulaşan ve Doğu Karadeniz Bölgesinin en büyük, en şirin ve en güzel ilçelerinden biri olan Kelkit’e ve halka hizmet etmenin dünyanın en büyük bahtiyarlıklarından birisi olduğu kadar çok büyük vebal ve sorumluluk gerektirdiğini söyledi.

Bu sebeple göreve geldikleri ilk günden itibaren büyük bir sorumluluk ve aşkla kolları sıvaladıklarını kaydeden Yılmaz, “Aziz halkımızın fazlasıyla hak ettiği hizmetleri hayata nasıl geçiririz, sorunları nasıl çözeriz ve en önemlisi, daha yaşanabilir, daha güzel ve daha modern bir Kelkit’i nasıl inşa ederiz? diye projeler geliştirdik. Halkımız, muhtarlarımız ve sivil toplum örgütlerimizle yaptığımız istişareler sonucunda kısa vadeli acil ihtiyaçlarımızı ve uzun vadeli hedeflerimizi belirledik. Ekonomik kaynak olmadan hiçbir icraat gerçekleştirilemez ve hiçbir sorun çözülemez. Hedeflerimizi büyütüyorsak kaynaklarımızı da büyütmeliyiz düşüncesiyle bütçemizi yaptık. Öncelikle ülkemizin dört bir yanında ikamet eden hemşerilerimizin de desteğiyle tek yürek, tek bilek olarak kaynaklarımızı 5 katına çıkardık. 9,5 milyonla devraldığımız küçük bütçesiyle ancak günübirlik belediye hizmetlerini yerine getirebilen bir belediyeden bugün 45 milyonluk bütçesiyle bölgesinde örnek projelere imza atan bir Kelkit Belediyesi olduk. Ben buradan öncelikle hükümetimiz olmak üzere bizlere bu imkânları sağlayan aziz hemşerilerimize ve tüm milletvekillerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

‘Biz hep birlikte Kelkit’iz’ parolasıyla çıktıkları hizmet yolunda Kelkit’in su, doğal gaz, park, sosyal alan, bisiklet yolu ve alt yapı gibi onlarca sorununu hep birlikte çözdüklerini hatırlatan Yılmaz, kısaca projelerinden ve yapılan çalışmalardan bahsederek konuşmasını tamamladı.

Köse Kaymakamı ve Kelkit Kaymakam Vekili Mustafa Duruk, 22. dönem Gümüşhane Milletvekili Temel Yılmaz, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Gümüşhane Vali Vekili, Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Adalet ve Milli Savunma eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu’nun da vatandaşlara selamlama konuşması yaptığı programda daha sonra engelli vatandaşlara yönelik elektrikli engelli aracı dağıtımı yapıldı.

Program daha sonra yöresel sanatçılar, ozanlar, Türk Halk Müziği sanatçısı Selami Durmuş ve ünlü ses sanatçısı hemşehrimiz Yusuf Güney konseriyle geç saatlerde tamamlandı.

Programa ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com